4 Eylül 2014 Perşembe

EYLÜL ÖLÜMLERİBiliyorum gideceksin ...

Bir eylül ayında ve günün herhangi bir vakti gideceksin.Ne eski bir şarkı engelleyecek gitmeni ne de yalnızca gözlerimde sakladığım aşkım.Usul usul ve ağır başlı adımlarla gideceksin.Her adımında gitmenin acısı yankılanacak sokakta. Bir törendeymişçesine göze batan bir yürüyüşle gideceksin ve ben çocuklar gibi  bakakalacağım ardından. Sen geriye dönüp bakmayacaksın.

Gideceksin ...

Yalnızca gözlerimde sakladığım aşkımı, sükuta kurban vereceğim. ''Keşke'' diyeceğim sonra ve sonraları da her zaman ''keşke'' diyeceğim. Söylenmemiş sözlerin ateşi yakacak bedenimi. Engisizyonlarda kurban edileceğim her gün. Geç kalmış infazın korkusu  kemirecek beynimi. Duvarlara bakıp hayıflanacağım.

Biliyorum gideceksin ...

Puslu bir eylül ayında gideceksin. Gözlerinle birlikte,saçlarınla birlikte gideceksin. Geride seni hatırlayan bir tek kelebekler kalacaklar. Bir tek kelebeklerin kanatlarına bakacağım özlemle. İlan edilmemiş bir aşkın hüznünü bırakacaksın bir de. Taşıyamayacak kadar yorgun olacağım sen yokken. Sonra yaşamak dediğimiz saltanatın soytarılığı kalacak üzerime. Sihirli sözcüklerin avutuculuğuna salacağım boyalı yüzümü. Kimse fark etmeyecek seni. Seni en kuytu bakışlarımda saklayacağım. Seni uykusuz gece yarılarımda saklayacağım. Başlanıp da bitirilmemiş yazılarımda. Bir radyo istasyonunda çalınan Ortaçağ şarkısında.

Sen gideceksin ...

Ve aslında gitmelisin de ...

Hem de bir eylül ayında gitmelisin ...

Şehrin gece lambalarında dans etmeli veda bakışların ...

Korkularımla öylece kalakalmalıyım, basık bir kenar mahalle kahvehanesinde. Aşkınla sıcak bir çay içmeliyim. Küfürler saçıp etrafa belalara bulaştırmalıyım ağrılı başımı ...

Yokluğuna alışmamalıyım ...

Alışmamalıyım ...

2 yorum:

  1. özledim ki yazılarını .. ve seni en başta seni

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ah ,o özlem bende ilk günkü kadar şiddetli.Senden gelecek herşeye razıyım dediysem bu kadarı ağır olmadı mı?Bu hasret fazla mı uzadı ne ? ..

      Sil

Bana öyle birşey yaz ki,kim olduğumu hatırlayayım!